Ризограф

На даний час існує дуже багато способів друку на папері. Дану статтю хочу присвятити ризографії. Перший апарат (що названо від імені фірми виробника – Riso, звідси пішла назва способу друку - ризографія) було винайдено у 1980 році.
Виробництвом ризографів/дублікаторів займаються:
- Riso Kagaku Corporation – японська компанія, яку зоснував Нобору Хаяма у вересні місяці 1946 року.
- Ricoh Company, Ltd – японська компанія, у 1936 році Кийоси Ітімура зоснував компанію Riken Kankoshi Co., Ltd. На той момент ця компанія займалась виробництвом світлочутливого паперу. У 1955 році компанією було виготовлено перший копір Ricoh Ricopy. В 1971 році було предсатвлено перший копіювальний апарат Ricoh, що друкував на звичайному папері (не світлочутливому, як попередні моделі). У 1980 році компанією було випущено новий продукт- аналоговий кольоровий копір. На сьогодні Ricoh є однією з найкрупніших компаній у світі, що займається винайденням та випуском цифрової друкуючої техніки.
- Duplo International Ltd – японська компанія, що була заснована у 1952 році. Сьогодні компанія є одним з найбільших виробників дублікаторів та післядрукарської техніки.
Цифровий дублікатор/ризограф - апарат створений для тиражування друкованої продукції. В якості витратних матеріалів апарат використовує майстер-плівку та фарбу. Процес друку простий та екологічний. Застосування ризографу економічно доцільне на тиражі від 100 примірників. Ризограф дає можливість виготовити в стислі терміни друковану продукцію високої яксоті. Є можливість друкувати на папері різної щільності, що дозволяє суттєво зназити вартість готового виробу або надаи продукції презентабельного вигляду. А ризографія в кольорі зробить продукцію (бланки, візитки, буклети, борошури) яскравими.