Вибір фарби для дуплікатора

Усі поліграфісти потрапляли в ситуації, коли з тої чи іншій причині виникали проблеми з витратними матеріалами. Дану статтю хочу присвятити друку на дублікаторі і зоркема альтернативі в підборі фарби. На нашому виробництві разом іхз іншим обладнанням використовується таке обладнання як дублікатор Gestetner 5308 та Nashuatec CP306b. Такий вибір було зроблено взв'язку з іх конструтивними збіжностями - тобто можливість здійснювати між ними обмін барабанами і подібне. Проблема з відрізняючими формами задруковіємої поверхні була вирішена без будь-яких зусиль. Окрім того було придбано додаткові розкатні циліндри для друку в колорі. В процесі роботи виникла наступна проблема - відсутність потрібного типа фарби в потрібному кольорі. При тому фарба іншого типу у постачальника була в наявності. На виробництві ми використовуємо оригінальні витратні матеріали. Вивчив фарбу (600 гр.туби), стало зрозуміло, що вона відрізняється розташуванням горлишка, довжиною горлишка, та розташуванням вирізів в картонній упаковці.

Спосіб вирішення проблеми - відрізання частинки горлишка, розламування картонної коробки і використання безпосередньо покаету із фарбою. Єдиний ризик, що присутній в даній маніпуляції це можливість пошкодити поліетиленову упаковку гострим предметом.

В процесі діяльності будь якого поіграфічного підприємства виникає потреба вирішувати нестандартні проблеми і задачі. Так і на нашому підприємстві виникла необхідність друку помаранчевим кольором, проте необхідного нам типу чорнил на території України нам не вдалось знайти. Рішенням даної задачі стало необхідність перекачати фарбу з літрового пакету в 600 грамовий..
На перший погляд завдання було неверішуєме, проте шляхом фіксації горлишка фарби донора та раціпієнта ізолєнтою, було створено необхідні умови для ручного перекачування фарби з однієї упаковки до іншої.

Пошук ємності із фарбою з максимально наближеним кольором, ретельне кріплення - ніхто та нічого не постраждало, фарба без будь-яких перепон була передавлена. Головне не докладати надзусиль підчас перекачування. Процес займає 10-15 хвилин і зберігає чистоту рук та робочого місця.