Палітурні роботи. Зшивання (палітурування) дипломних, курсових і магістерських робіт.

В даній статті хочу розглянути види скріплення курсових, дипломних, магістерських робіт. Поговоримо про всі існуючі види. Буду намагатись уникати висловлювати власну думку щодо естетичного сприйняття того чи іншого виду перепльоту, зосередимось на обладнанні, характеристиках і позитивних або негативних сторонах.

Почнемо з самого простого і розповсюдженого виду швидкого скріплення документів (знову наголошу, що я не буду акцентувати увагу наскільки то доцільно і практично в плані використання саме для скріплення наукових робіт, зазначу лише, що я зустрічав і зустрічаю використання даного виду скріплення курсових роботах та ін.)

1. на спіраль/планку/пружину пластикову чи металеву - для даного виду скріплення використовується прилад - біндер. Вартість його може бути різною, в залежності від виробника та технічних характеристик, проте можна стверджувати що вартість буде невисокою. Також для здійснення даного виду перепльоту необхідно мати пружини та обкладинки. Собівартість даного скріплення невисока. Скріплення надійне. Зшитий документ зручний для подальшого використання.

2. термоклейовий перепльот- для даного виду перепльоту використовується - термоклейовий апарат. Вартість приладу значно вища в порівнянні із біндером на пластикову прижину. Також для виготовлення перепльоту знадобиться друкарський апарат, бігу вальни апарат (можливо). В якості витратного матеріалу є електроенергія і клей)). Собівартість, якщо не брати до уваги вартість самого перепльотчика, низька.

3. зшиванная у папку- тобто використовується готова стандартна папка, що має як правило 3 або 4 отвори. Для сшивання знадобиться дирокол або шуруповерт зі свердлом і нитки. Найважливішим плюсом я б назвав відсутність необхідності у додатковому обладнанні..

4. книжковий перепльоту використовуються спеціальні витратні - перепльотний картон, нитки, бумвінил, тиснильний прес (для нанесення підпису - Курсова робота та т.ін.), клей. Робота має гарний вигляд, міцна і зручна у використанні. З головних недоліків можна назвати тривалість виготовлення, великі трудозатрати, тобто собівартість це фактично робочий час перепльотчика.

5. канальний перепльоту- перепльот із використанням спеціального обладнання. Використовується біндер та спеціальні витратні матеріали - обгортка і канал або ж обгортка із вклеєним каналом. Вартість обладнання знаходиться між вартістю біндера під пружину та термоклєєвої машини. Собівартість перепльоту досить невисока. Головним привілеєм даного перепльоту я б зазначив швидкість і надійність. Тобто мінімум зусиль максимум презентабельності виробу. Цей спосіб, на мій погляд, є найбільш сучасним, проте він ніяк не може бути найдешевшим для замовника послуги.